ÇOK OKUNANLAR
FOTO GALERİ
YORUMLANANLAR
YORUM HATTI
GAZETE BAŞLIKLARIKarakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yunan Pire Limanı Çinlilerin mi olacak?
Çin’in en büyük dış ticaret firmalarından ve dünyanın en büyük okyanus taşımacılığı şirketi Cosco’nun Yunanistan'daki Pire Limanı’yla ilgilendiği belirtildi.
19 Ocak 2013 / 12:25

Çin’in en büyük dış ticaret firmalarından dünyanın en büyük okyanus taşımacılığı şirketi Cosco’nun Pire Limanı’yla ilgilendiği belirtiliyor.

Çarşamba günü yayınlanan China Daily gazetesinde yer alan habere göre Çinli Cosco şirketi Pire Limanı’nın `’sını satın alma projesini incelemeye aldı.
İlgili yatırımın 1 milyar Euro’yu bulabileceği belirtilen haberde, Cosco’nun teklif sunmadan önce Yunan hükümetinin özelleştirmelerle ilgili planını beklediği ifade ediliyor.

İki yıldan beri Pire Limanı’nda faaliyet gösteren Cosco şirketi limandaki iki rıhtımı 4,3 milyar Euro karşılığında 35 yıllığına kiralamıştı. Limandaki tesislerini iyileştirmek amacıyla yeni projelere imza atacağını duyuran Çinli şirket, limandaki ticaret hacmini arttırmak amacıyla üçüncü bir rıhtım inşa etmeyi de planlıyor.
Çin okyanus taşımacılığı devi Cosco Pire Limanı’ndaki faaliyetleri için Yunan hükümetine her yıl 100 milyon Euro ödüyor.

www.ulasimonline.com

 

ULAŞIM ONLINE TV
ÖZEL HABER
ANKET
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım sizce başarılı mı?
EVET
HAYIR
FİKRİMYOK
RÖPORTAJ